Szkoła
Facebook
Nasi harcerze
Nasza Szkoła
Tańczymy dla Dawidka
Święto Rodziny

Szkoła Podstawowa w Teodorowie

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę znają!

tab


W dniu 28 września 2018 r.  Szkoła Podstawowa w Teodorowie była organizatorem lokalnym jednodniowego Święta Tabliczki Mnożenia. Dzień ten miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

Osoba, która w tym dniu zdała egzamin z tabliczki mnożenia uzyskała certyfikat MT EXPERT. 

Aby zdobyć tytuł należało bezbłędnie podać, albo wynik działania znajdującego się na wylosowanej karcie, albo podać liczby, które po pomnożeniu dały liczbę znajdującej się na karcie. 
Osobom, które uzyskały zaszczytny tytuł MT Experta składamy Gratulacje! 
Był  to dzień miłej i pożytecznej zabawy z tabliczką mnożenia. 

                                                                                                                                                           Koordynator: Renata Kędzierska

dp7
 
20 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Symbolem tego święta jest niebieski balonik. Z okazji swojego święta przedszkolaki – Motylki i Biedronki, pojechały do sali zabaw FIKOLAND w Gostyninie. Dzieci świetnie się bawiły, wspinając się, zjeżdżając do basenu wypełnionego kulkami, skacząc na trampolinie, bawiąc się zabawkami. Przed wyjazdem każda z grup wypuściła niebieski balonik wypełniony helem z doczepionym listem. Mamy nadzieję, ze ktoś znajdzie baloniki i nam odpisze. 
Dniu Przedszkolaka nikomu nie zabrakło uśmiechu, radości oraz drobnych słodkości.
Ps. Balonik wypuszczony przez grupę przedszkolną Biedronki został znaleziony przez Tatę 6-letniej Lenki na polu kukurydzy w miejscowości Bielawy.
 Paula Nowińska
 Kamilla Łopińska

Udział uczniów naszej szkoły w pokazie mody ekologicznej- Sokołów 2018.

ekolog

9 września 2018 r. trzy uczennice naszej szkoły wzięły udział w pokazie mody ekologicznej, podczas dożynek zorganizowanych przez  gminę Gostynin w Sokołowie. Zaprojektowane przez nas kostiumy, wykonane z materiałów przeznaczonych do recyklingu, inspirowane były czasami średniowiecza.  Natalia Augustyniak prezentowała zbroję i tarczę rycerza herbu Godziemba. Alicja Jędrzejczak wystąpiła w zbroi rycerza herbu Jelita. Opis wyglądu i legendy związane z powstaniem herbów szlacheckich pięknie odczytała Katarzyna Sielaczek. Dziękujemy naszym uczennicom i ich rodzicom za  udział w pokazie.                     

Jolanta Szymczak

zus

Nasz szkoła w roku szkolnym 2017/2018 przystąpiła do programu „Projekt z ZUS" , który miał na celu upowszechnienie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów. W ramach realizacji projektu edukacyjnego uczniowie wzięli również udział w konkursie. Zadaniem uczestników było wykonanie – filmu, plakatu, komiksu lub animowanej prezentacji Power Point – materiału wyjaśniającego, dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne. Konkurs składał się z dwóch etapów. W etapie rejonowym nasi uczniowie odnieśli duży sukces, gdyż wszystkie złożone prace (film, plakat i prezentacja multimedialna) zajęły pierwsze miejsca i przeszły na kolejny szczebel. Centralna Komisja w Warszawie oceniła 73 prace konkursowe.    Więcej

Wśród nagodzonych znalazły się nasze uczennice:

W kategorii plakat – II  miejsce – Natalia Augustyniak     

W kategorii prezentacja – wyróżnienie: Julia Dębińska, Maja Lewandowska i Łucja Wilińska    Prezentacja

Gratulujemy!

„Projekt z ZUS” skierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Wzięło w nim udział blisko 5,4 tys. młodych osób z całej Polski. Prace, których celem było wskazanie, że ubezpieczenia społeczne są ważne wykonało 348 młodych osób.

Koordynatorem programu „Projekt z ZUS”  była p. R. Kędzierska

Serdeczne podziękowania za pomoc w realizacji projektu składamy p. Jolancie Szymczak

Renata Kędzierska

strZdjęcia w galeriifacebook

W dniu 21.06.2018r. dzieci z klasy I, III i IV wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie. Gdy dojechaliśmy na miejsce dzieci przebrały się w kurtki i strażackie hełmy. Dzięki temu  uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi strażacy. Pan kpt. Michał Borkowski bardzo rzeczowo i obrazowo zapoznał nas z zagrożeniami i sposobami radzenia sobie w trudnych sytuacjach poprzez przygotowaną prezentację. Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na pytania zadawane przez Pana kpt. Michała Borkowskiego. Po prezentacji udaliśmy się do garażu, gdzie oglądaliśmy wozy strażackie. Każdy z uczniów mógł dokładnie przyjrzeć się w co wyposażony jest taki samochód. Zajęcia były bardzo interesujące. 

Justyna Dudkiewicz

rr5

 Dzień 20.06.2018r. uczniowie klas 3 i 4 spędzili bardzo aktywnie. Razem ze swoimi wychowawczyniami dzielnie pokonali niełatwą trasę rajdu i udowodnili, że są wytrwali, koleżenscy i bardzo pomysłowi. Drodzy uczniowie mamy nadzieję, że podczas wakacji czeka Was wiele ciekawych rowerowych przejażdżek. Życzymy udanego odpoczynku.

Pani Marzenka i Pani Agnieszka

skansen

Dnia 19 czerwca 2018 r. grupa 24 uczniów naszej szkoły odwiedziła Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Uczniowie zwiedzali zagrody, kościół, dwór oraz wozownię. Uczestniczyli również w warsztatach pt. "Na szkle malowane" oraz podziwiali krajobrazy podczas przejażdżki bryczką.

A. Nowak J. Dutkiewicz

wlhgZdjęcia w galeriifacebook

W dniach 11 – 13 czerwca wyjechaliśmy na trzydniową wycieczkę do Łeby. Po drodze zatrzymaliśmy się w Szymbarku. Mogliśmy podziwiać najdłuższa deskę świata, największy fortepian, dom Sybiraka, replikę bunkrów i oczywiście dom do góry nogami. Kolejnym punktem wyprawy była wizyta w LABIRYNT PARK ŁEBA. Po przyjeździe na miejsce zakwaterowania udaliśmy się na spacer i przywitanie z morzem. Drugiego dnia wybraliśmy się do Słowińskiego Parku Narodowego. Odbyliśmy długi spacer, podziwiając urokliwe wydmy. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Illumuzeum - wystawę interaktywną. Zobaczyliśmy to, czego nie widzą inni... Ostatniego dnia naszej wycieczki przejechaliśmy na Hel, gdzie odwiedziliśmy latarnię morską oraz do fokarium. Następnie udaliśmy się do Gdyni, aby zetknąć się z historią: ORP Błyskawica - Okrętem Muzeum.

To była udana wycieczka, pełna pozytywnych emocji.

Renata Kędzierska

14 czerwca w Szkole Podstawowej im. Bohaterów 1 grudnia w Emilianowie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu literackiego ,,Ziemia Gostynińska – Moja Mała Ojczyzna”. Jego nadrzędnym celem  było zachęcanie dzieci i młodzieży do zdobywania oraz pogłębiania wiedzy o swojej miejscowości i regionie, a przede wszystkim rozwijanie patriotyzmu w sercach młodych Polaków. Uczennica Łucja Wilińska wykonała album poświęcony najważniejszym wydarzeniom i postaciom Ziemi Gostynińskiej. Jej praca zajęła pierwsze miejsce. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do rozwijania twórczej aktywności.

                                                                                 Mariola Garstka

sr8

Zdjęcia w galeriifacebook

Piknik Rodzinny organizowany corocznie w naszej szkole był okazją do spotkania z rodzinami i przyjaciółmi.  W słoneczne popołudnie, 8 czerwca. teren wokół szkoły był pełen gwaru i wesołej zabawy. Po powitaniu wszystkich przez Panią Dyrektor swoje umiejętności zaprezentowały najmłodsze dzieci. Zaprosiły wszystkich w podróż po morzach i oceanach. W rytmach żeglarskich piosenek tańczyły, śpiewały i sprzątały pokład statku. Starsi uczniowie również wystąpili przed publicznością. Marynarskie czapki dodawały uroku chłopcom, a pirackie kostiumy pierwszaków wzbudzały dreszczyk emocji. Gdy statek zacumował już przy brzegu, dzieci wysiadły i zaczęła się prawdziwa zabawa. Dmuchane zamki, kule na wodzie były nie lada atrakcją. Dzieci chętnie zajadały watę cukrową i malowały buzie. Loteria fantowa,jak zawsze cieszyła się dużym powodzeniem. Męska część uczestników pikniku rozegrała mecz piłki nożnej. Strażacy również zagościli u nas. Dzieci korzystały z ochłody w ten upalny i wyczerpujący dzień. Każdy głodny mógł się posilić kiełbaską, kaszanką lub karkówką z grilla. Piknik zawsze cieszy się wielkim powodzeniem, tym razem było tak samo. Zapraszamy za rok. Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc i wsparcie w zorganizowaniu atrakcji dla naszych dzieci. Życzymy wszystkiego, co najpiękniejsze z okazji Dnia Mamy i Taty.

                                                                                                                             Marzena Kołodziejska

Kalendarz

październik 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

filmy

lyzwy

zumba

logo LS

wf z klasa

Podziękowanie

podziekowanie za odpd 2016

Kontakt

Szkoła Podstwowa w Teodorowie

Krzywie 47, 09-500 Gostynin

tel 242359012

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

My na mapie

Gościmy

Odwiedza nas 10 gości oraz 1 użytkownik.

Renata Kędzierska

Copyright © 2018 spteodorow.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.